Previous Next

KŁODZKA PRZYGODA

RAMOWY PLAN WYCIECZKI:

DZIEŃ 1: Wyjazd w godzinach porannych z ustalonego miejsca. Przejazd do Kłodzka. Zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej, najcenniejszego dzieła nowożytnej architektury obronnej. Twierdza to miejsce owiane aurą tajemniczości, która gromadzi wiele historycznych wydarzeń z minionych epok oraz różnych legend i opowieści. Podziemne przejścia, korytarze i lochy to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na zwiedzających. Z Twierdzy rozciąga się wspaniały widok na miasto i okolice. Zwiedzimy część górną twierdzy oraz przejdziemy wąskimi korytarzami minerskimi. Następnie przejedziemy do Minieurolandu, czyli muzeum miniatur, w którym można się poczuć jak Guliwer w Krainie Liliputów lub Alicja w zaczarowanym ogrodzie. Na terenie obiektu znajduje się również ogromny plac zabaw z kolorowymi i bezpiecznymi urządzeniami oraz zjazdem linowym TYROLKA. Zwiedzanie miniatur. Późnym popołudniem przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: Śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego Gór Stołowych i Błędnych Skał. Podczas tej wycieczki idąc szlakiem turystycznym, przejdziemy przez labirynty Błędnych Skał. Były one rzeźbione miliony lat przez wodę i wiatr, teraz ich piękno można podziwiać podczas pieszych wycieczek. Skalne Labirynty kryją całą masę niezwykłych formacji działających na wyobraźnię. Tu można poczuć się jak w bajkowej krainie. Następnie przejazd do Karłowa, skąd prowadzi szlak na Szczeliniec Wielki, który jest najwyższym (919 m) i najatrakcyjniejszym szczytem Gór Stołowych. Szczeliniec imponuje ilością i różnorodnością rzeźby skalnej. W wyniku wietrzenia powstała także grupa skał o kształtach podobnych do zwierząt i ludzi. Można znaleźć "Mamuta", "Słonia", "Kwokę", "Wielbłąda" i wiele innych. Najwyższym punktem Szczelińca jest skała zwana Fotelem Pradziada, na którą wchodzi się po metalowych schodkach. Po zejściu ze Szczelińca przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3: Śniadanie. Przejazd do Kopalni Złota w Złotym Stoku. Zwiedzanie z przewodnikiem Sztolni Gertruda, w której zobaczymy bogatą ekspozycję map i planów kopalń, w tym mapę Sztolni Czarnej, dawne narzędzia górnicze i hutnicze, minerały, wystawę lamp górniczych, laboratoryjny piec, w którym wytapiano złoto oraz wózek do transportu rudy. Dodatkową atrakcją będzie podziemny spływ łodzią w zalanej wodą części Sztolni Gertruda. W bocznych chodnikach urządzono laboratorium J. Schärfenberga – człowieka, który w pogoni za eliksirem na długowieczność uzyskał z rudy arszenikowej potężną truciznę arszenik. Następnie spotkamy się z gnomem pilnującym złota w Chodniku śmierci, który posiada niezwykłą legendę. Kolejno przejedziemy się pomarańczowym tramwajem. Wyjazd w drogę powrotną do domu i zakończenie wycieczki.

ZAPYTAJ O OFERTĘ


Drukuj   E-mail