Previous Next

RAFTING PRZEŁOMEM BARDZKIM - PRAGA

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 DZIEŃ - Wyjazd z ustalonego miejsca w godzinach rannych (ok. 7:00). Przejazd do miejscowości BARDO, w Kotlinie Kłodzkiej, skąd udamy się na niezapomniany spływ pontonowy. Będzie to nie tylko dobra zabawa, ale także świetna okazja do pracy zespołowej – uczestnicy podzieleni na 7-osobowe zespoły po przeszkoleniu przez profesjonalnego instruktora udadzą się na emocjonujący, ale też bezpieczny rafting przełomem Nysy Kłodzkiej. Po ok. trzygodzinnym spływie zapraszamy na ognisko, po którym udamy się w dalszą drogę do Pragi. Przyjazd do hotelu w Pradze, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ – Śniadanie, wyjazd do centrum miasta na zwiedzanie PRAGI. Spacer po Vaclavskim Namesti – miejscu najsłynniejszych praskich demonstracji, marszów i zebrań publicznych, pomnik patrona Czech św. Wacława, Muzeum Narodowe - będące symbolem czeskiego odrodzenia narodowego (z zewnątrz), ulica Na Prikopie, Brama Prochowa, Dom Miejski, Rynek Staromiejski z Ratuszem i słynnym zegarem „Orloj”, pomnikiem reformatora religijnego Jana Husa oraz Kościołem Tyńskim. Czas wolny na zakup pamiątek w centrum miasta. Po południu przejazd na wzgórze Petrin, położone na lewym brzegu Wełtawy, niedaleko Hradczan w Pradze, pełne malowniczych parków i ogrodów. Te największe tereny zielone współczesnej Pragi, będące ulubionym miejscem spacerowym mieszkańców stolicy, swój obecny wygląd zawdzięczają przede wszystkim Wystawie Światowej z roku 1891, kiedy to wybudowano tam między innymi kolejkę linową, Labirynt Luster i miniaturę Wieży Eiffla (Petřínská rozhledna). Wjazd kolejką na wzgórze i wejście na wieżę po 299 stopniach, podziwianie panoramy Pragi ze szczytu. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu na obiadokolację. Wieczorem wyjazd na pokaz grających fontann „Krizikova fontanna”. Powrót do hotelu na nocleg.

3 DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do centrum miasta na dalsze zwiedzanie.  W programie m. in.: Klasztor na Strahovie oraz tamtejsza Biblioteka, która stanowi Pomnik Narodowego Piśmiennictwa Czech (z zewnątrz). Następnie przejście do Muzeum Miniatur, w którym w skali mikro możemy zobaczyć np. karawanę wielbłądów, przechodzącą przez ucho igielne lub najmniejszą książkę świata, wpisaną jako rekord do Księgi Guinessa, o rozmiarze 0,9 x 0,9 mm. Spacer obok praskiej Lorety do Zamku Praskiego, czyli Hradu, Katedra św. Wita, Pałac Królewski, Bazylika św. Jerzego oraz Złota Uliczka. Spacer przez Małą Stranę, gdzie zobaczymy niezwykle wąską uliczkę zwaną „Uchem”. Przejście do słynnego Mostu Karola. Chwila czasu wolnego na zakup pamiątek i wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

ZAPYTAJ O OFERTĘ


Drukuj   E-mail