Previous Next

WĘGRY BUDAPESZT I EGER

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

Dzień 1: Wyjazd z ustalonego miejsca we wczesnych godzinach porannych. Przejazd przez Czechy i Słowację do Budapesztu. Po przyjeździe do stolicy Węgier rozpoczniemy zwiedzanie miasta. Zobaczymy Parlament – symbol stolicy Węgier i całego kraju, który jest jednym z największych gmachów parlamentów narodowych na świecie, Operę, Bazylikę św. Stefana – miejsce przechowywania najważniejszej węgierskiej relikwii, zmumifikowanej dłoni pierwszego króla Madziarów. Następnie przejdziemy po najsłynniejszym deptaku, ul. Vaci, pełnej restauracji i sklepów. Można będzie skosztować węgierskich smakołyków w jednej z licznych cukierni, m. in. w słynnej cukierni Gerbeaud. Chwila czasu wolnego. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: Śniadanie, przejazd na dalsze zwiedzanie Budapesztu. Na początek wizyta na Wzgórzu Zamkowym, najbardziej reprezentacyjnym miejscu w Budapeszcie, gdzie zobaczyć można Zamek Królewski – siedzibę węgierskich królów, kościół św. Macieja oraz Basztę Rybacką, z której można podziwiać piękną panoramę miasta. Nie zabraknie też polskiego akcentu, czyli Placu gen. Józefa Bema, na którym zobaczymy pomnik polskiego bohatera trzech narodów (Polski, Węgier, Turcji), jednego z najbardziej znanych Polaków na Węgrzech. Następnie wizyta na Wyspie Małgorzaty – ulubionym miejscu wypoczynku mieszkańców miasta. Godzinny objazd wyspy rikszami rowerowymi, dzięki czemu poczujemy się jak rodowici mieszkańcy Budapesztu, a zarazem poznamy różne zakątki tej części miasta. Po zwiedzaniu powrót do hotelu na obiadokolację. Wieczorem wyjazd na Wzgórze Gellerta, wznoszące się 130 metrów nad płynącym poniżej Dunajem, skąd można podziwiać panoramę miasta. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3: Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Egeru na zwiedzanie (z zewnątrz) Zamku, Bazyliki św. Jana, kościoła Minorytów, Ratusza i Liceum – jednej z najbardziej prestiżowych szkół na Węgrzech. Po zwiedzaniu zapraszamy na relaks na kąpielisku termalnym. Kompleks basenowy Termal Eger położony jest w centrum Egeru, w parku miejskim. Zajmuje teren 5.3 ha, na którym zlokalizowanych jest 7 basenów rekreacyjnych, basen sportowy, łaźnia turecka, budynki salonów spa&wellness, liczne kawiarenki, budki z jedzeniem, stoiska z akcesoriami pływackimi. Następnie wyjazd w drogę powrotną do kraju. Opcjonalnie obiad na Słowacji.

ZAPYTAJ O OFERTĘ


Drukuj   E-mail