Previous Next

TORUŃ - TRÓJMIASTO - MALBORK

RAMOWY PROGRAM:

DZIEŃ 1 - Wyjazd z ustalonego miejsca we wczesnych godzinach rannych. Przejazd do TORUNIA. Spacer po Starówce, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO: Brama Klasztorna i Krzywa Wieża, średniowieczne kościoły – katedra św. Janów (miejsce chrztu Mikołaja Kopernika), Rynek Staromiejski z pięknymi kamienicami (toruńska, perełka baroku – słynna Kamienica pod Gwiazdą), pomnik Kopernika i Flisaka, Pręgierz toruński. Następnie zapraszamy na ekscytującą grę miejską – uczestnicy podzieleni na zespoły rywalizować będą o słodką toruńską nagrodę! W godzinach wieczornych przyjazd do Gdańska, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Odpoczynek. Nocleg.

DZIEŃ 2 - Śniadanie, zwiedzanie GDAŃSKA z przewodnikiem. Zwiedzanie zaczniemy od wizyty na Westerplatte – w miejscu gdzie rozpoczęła się II wojna światowa. Kolejno przejazd do centrum miasta. W programie zwiedzania najcenniejsze zabytki skupione wzdłuż tzw. Drogi Królewskiej (ulice Długa, Długi Targ, Mariacka). Teren obejmuje kościoły, kamienice mieszczańskie, bramy miejskie, żuraw gdański – średniowieczny gotycki dźwig portowy z XIV w., Kościół Mariacki wraz z wejściem na wieżę widokową, z której można podziwiać cały piękny Gdańsk, Ratusz, Zespół Wielkiej Zbrojowni – Arsenał Gdański – najpiękniejsza budowla gdańskiego renesansu odznaczająca się wyjątkowym bogactwem dekoracji architektonicznych i plastycznych, Dwór Artusa – dom bractw kupieckich miasta, Fontanna Neptuna z kamienia i brązu z XVII w. i bramy – Złota oraz Zielona. Po zwiedzaniu czas wolny na zakup pamiątek. Obiadokolacja. Odpoczynek i wieczorny spacer po mieście. Nocleg.

DZIEŃ 3 - Śniadanie. Przejazd do GDYNI. Zwiedzanie zaczniemy od wizyty w Akwarium Gdyńskim. Jest to niezwykłe miejsce w centrum miasta. Można tu zobaczyć jedyne w swoim rodzaju  gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu. Następnie przejdziemy na Molo Południowe z „Darem Pomorza” – zwiedzanie wystawy o historii okrętu oraz najciekawszych pomieszczeń statku, kolejno Muzeum ORP „Błyskawica” - najsłynniejszy polski niszczyciel z czasów II wojny światowej i uczestnik wielu bitew. Wystawy ukazują dzieje i tradycje Marynarki Wojennej, a marynarze-przewodnicy chętnie oprowadzają po okręcie. Trasa zwiedzania wiedzie na śródokręcie, nieopodal dzwonu z 1937 r., obok potrójnej wyrzutni torpedowej, przekroju torpedy i miotaczy min. Pod pokładem natomiast znajdują się modele okrętów z różnych epok, broń, mundury, dokumenty, odznaczenia - a wśród nich także order Virtuti Militari, którym okręt został odznaczony. Po zwiedzaniu przyjdzie czas na trochę nauki połączonej z zabawą – podejdziemy do Centrum Nauki EXPERYMENT, które jest niecodzienną pracownią doświadczalną dla małych i dużych odkrywców – amatorów, w którym w sposób namacalny możemy na własną rękę przeprowadzić eksperymenty, poznając prawa zachodzące w przyrodzie. Następnie przejedziemy do SOPOTU, wejdziemy na sopockie Molo – najdłuższą drewnianą konstrukcję w Europie - oraz jeśli pogoda dopisze – odpoczniemy na sopockiej plaży. Obiadokolacja, powrót do obiektu, nocleg.

DZIEŃ 4 – Śniadanie. Przejazd na Przylądek Rozewie, wejście na latarnię morską. Obecnie w latarni mieści się muzeum latarnictwa, które jest filią Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Następnie przejazd na Półwysep Hel do Fokarium oraz muzeum z wystawą „Ssaki naszego morza”. Następnie przejście do Muzeum Obrony Wybrzeża oraz przejazd wojskową kolejką wąskotorową. Po zwiedzaniu czas na zakup pamiątek, obiadokolacja. Powrót do ośrodka, nocleg.

DZIEŃ 5 – Śniadanie, wykwaterowanie z obiektu. Przejazd na zwiedzanie malborskiego zamku z przewodnikiem. Zamek w Malborku to największa gotycka twierdza w Europie. Każdy kamień przypomina tu o fascynującej historii chwały i upadku zakonu krzyżackiego. W  obrębie potężnych murów łatwo odnieść wrażenie, że czas się zatrzymał. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych i zakończenie wycieczki.

ZAPYTAJ O OFERTĘ


Drukuj   E-mail